Середа, 21.11.2018, 16:35
Відділ освіти Куликівської районної державної адміністрації
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [36]
Вхід на сайт
Счетчик

Пошук
Головна » Статті » Мої статті

Дружній візит з Естонії

Знайомство почалося із Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст. (дир.. Повжик Ю.В.), а точніше – з роботою євро клубу «Євросвіт» (керівник Дєдкова В.М.). Презентація роботи клубу, танці народів світу, українські пісні, гра вокально-інструментального ансамблю «Європа плюс» (керівник Дєдков В.І.) справили незабутнє враження на іноземних гостей. Але ще більше емоцій викликав запуск трьох ракет учнями школи під керівництвом Дєдкова В.І. Відразу ж відбувся обмін електронними адресами. Виявляється, є ще чим дивувати іноземців. А попереду чекали ще більш захоплюючі зустрічі та знайомства. Перебування в стінах Дроздівської ЗОШ І-ІІІ ст. (дир.. Шемендюк Л.В.) запам’яталося гостям виступом учительського ансамблю «Чураївна», задушевними українськими піснями у виконанні учнів школи. На добру згадку про перебування на Україні педагоги Дроздівської школи подарували роман П.Загребельного «Роксолана». Коли виявилося, що директори естонських шкіл нічого не знають про  славетну українку, я коротко розповіла про Настю Лісовську  із м.Рогатина (між переїздом із с.Дроздівка до с.Смолянка), цим самим викликала цікавість до твору.

Директор Орлівської ЗОШ І-ІІІ ст. Пасічникова Л.С. презентувала не тільки рідну школу, а й роботу Орлівського освітнього округу. Гості відвідали дошкільну дитячу установу «Світанок», шкільну українську кімнату-світлицю.

Смолянська ЗОШ І-ІІІ ст. (дир.. Смаль Н.І.) зустріла барвистими вишиванками та мелодійними українськими народними піснями у виконанні учнів школи та трьох поколінь родини Янушкевичів. У ролі артиста побув і сільський голова М.М.Ткаченко. Презентували себе й зовсім юні україночки, вихованці Смолянського ДНЗ «Дзвіночок». Естонські освітяни зі слізьми на очах дякували господарям за щирий, теплий прийом, і звичайно ж – світлини напам’ять. А школярі на добру згадку подарували обереги, вишиті власноруч.

Надвечір гостей чекала одна з найкращих ЗОШ у районі Ковчинська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.. Л.П.Деполович. Директор школи Халімон Н.М. разом зі своїми вихованцями презентувала навчальний заклад, зробила коротеньку екскурсію школою, естонським директорам сподобався фрагмент заняття зі спортивного туризму («траса здоров’я» в спортивному залі). Гості відвідали шкільний музей, ознайомившись з історією заснування с.Ковчин та розвитком освіти в населеному пункті. Навички екскурсовода проявив сільський голова М.М.Мороз.

Третій день перебування естонської делегації на Куликівщині був не менш насиченим, ніж попередні два. Розпочався він екскурсією до краєзнавчого музею в смт Куликівка. Керівник Масльонка В.Г. провів цікаву, змістовну екскурсію про історію розвитку Куликівського краю. А потім було знайомство із центральною школою ( дир.. Труш О.М.). Коротенька презентація навчального закладу, учні 7-А кл. (керівник Плеса І.В.) трьома мовами (укр.., рос., англ.) стисло розповіли про свої уподобання, справи й бажання відвідати Естонію, вихованці 6-Б кл. (керівник Богдан О.І.) теж зуміли презентувати себе гостям англ. мовою. Але чи не найбільше враження на закордонних колег справила виставка учнівських робіт: тут і техніка бісеровишивання, і вироби із соломки, і папероплатистика, і малюнки звичайним простим олівцем, але яка техніка! Діти англійською мовою розповідали про процес праці, про захоплення власні. На згадку про перебування в стінах Куликівської школи гостям було подаровано картини із соломки.

Потім було знайомство із роботою Центру позашкільної освіти, екскурсія до туристично-краєзнавчого музею, а керівник гуртка «Дизайн одягу» Спутай О.В. провела майстер-клас з виготовлення української ляльки-мотанки. Директори з Естонії власноруч зробили свої ляльки-мотанки, а скільки емоцій, вражень було під час роботи, - це потрібно було побачити.

Українськими патріотичними піснями гостинно відкрила свої двері Жуківська ЗОШ І-ІІ ст. (дир.. Ведмідь П.І.). Іноземна делегація відвідала українську світлицю, у школі її називають «Кімната матері». Учитель біології Гавриленко Н.Д. провела екскурсію в імпровізованому музеї Бойової Слави. Гості відвідали ДНЗ «Веселка» - і були вражені змістовністю роботи, креативністю завідувача Ведмідь Л.М.

Побували директори з Естонії й у відділі освіти, де до їхньої уваги було представлено презентацію освітньої галузі району. На зустрічі були й керівники  навчальних закладів Куликівщини.

На сьогоднішній день є чимало відмінностей в організації навчально-виховного процесу в Україні та Естонії, цьому питанню можна присвятити не одну статтю. Але те, що і в нас, і в них у центрі уваги стоїть дитина – це об’єднує, зобов’язує на подальшу співпрацю.

 В останній день перебування на Куликівщині закордонні гості відвідали С.-Дівицьку громаду, де їх зустрічали  керівники району: голова райдержадміністрації В.М. Мельник та голова районної ради Ю.Г.Крепосний, депутати обласної ради: Труш В.В. та Дідур А.В., голова сільської громади Губський  М.Б та директор місцевої школи Літушко М.В. Естонська делегація відвідала  Свято-Миколаївський храм, який було реставровано за кошти братів Трушів. Це один з найкращих храмів не лише в районі, а й в області. Вражає своєю величчю, майстерністю розпису, будівельні матеріали завозились на замовлення з Італії. Начальник виробництва цеху сиру ПрАТ «Куликівське молоко» Кулініч Р.М. разом з господарем підприємства А.В.Дідуром ознайомили присутніх із процесом виробництва твердих сирів.

З метою залучення інвестицій для організації оздоровлення та відпочинку школярів улітку 2015 року для гостей з Естонії було проведено екскурсію по районному оздоровчому табору «Деснянка». З нашого боку було запропоновано попрацювати над спільним проектом організації літнього відпочинку естонських школярів на Куликівщині.   

         Звичайно, часу для більш детального ознайомлення делегації з Естонії із системою освіти району було катастрофічно мало. Зустрічаючись з керівниками шкіл Пилваського повіту, не ставилось завдання  здивувати колег, вразити їх, тому що перебуваючи в них у листопаді 2015 року, побачили: скільки нам ще потрібно зробити в плані матеріального забезпечення (ремонти ЗНЗ, наповнення класів сучасним обладнанням, ПК і т.д.). Але, не дивлячись  на ті реалії життя, на ті буденні речі, які ми звикли часом не помічати, все ж таки гості були здивовані: по-перше, патріотичним духом , як дітей , так і дорослих: кожна наша школа має куточки символіки, кімнату Бойової Слави, має свій Гімн (виконувався при зустрічах з естонськими директорами; по-друге, шануванням і збереженням українських традицій: щоразу гостей діти зустрічали короваєм у вишиванках, співали українських народних пісень та сучасні патріотичні твори, практично в кожному навчальному закладі району є імпровізовані світлиці, де проводяться уроки правознавства; по-третє, для них було дивним те, що директори шкіл співали разом зі своїми вихованцями. У якому б навчальному закладі не перебували гості з Естонії, завжди звучала думка, що майбутнє України – це Європейський Союз, це підтримка нашої держави країнами Європи, у першу чергу, моральна. За словами естонських друзів, маючи такий духовний потенціал, таку нескореність духу, міцну віру в перемогу над злом, таких талановитих, патріотично налаштованих вихованців, Україна обов’язково стане повноправним членом Європейського Союзу. Отже, співпраця освітян Куликівського району та Пилваського повіту налагоджується, обов’язково матиме своє продовження.

         Від себе особисто  хочу подякувати керівникам навчальних закладів, педагогічним колективам, батькам, учням шкіл району, які на високому рівні представили закордонним гостям свої навчальні заклади, розповіли щиро, від душі про власні захоплення, продемонстрували патріотизм, єдність думки і, звичайно, українську гостинність.

                                                                                                                          Л.П.Анюховська

 

Категорія: Мої статті | Додав: kulyk_osvita (27.04.2015)
Переглядів: 281 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz